7. kolo, Ne 9.10.2022 00:00

1.liga ženy19
TJ Avia Čakovice22

Podzimní část ligového družstva žen

Podzimní část první ligy žen začala a samozřejmě také s účastní našich žen. Minulý rok naše ženy skončily druhé v tabulce o udržení. Po odehrání 7 utkání jsou našeho ženy bohužel bez bodu, úvodní podzimní část ženám nevychází podle představ.

První zápas naše ženy čekal v Bakově nad Jizerou. Do zápasu ženy vstoupily s bojovností a chutí hrát. Viděli jsme velice dobře hrající jak obranu tak útok a to vytvářelo různé šance na obou stranách. První poločas byl také znán vyrovnanou hrou a hrálo se to co trenéři žen po děvčatech chtěli. Do šaten po prvním poločase odcházely ženy s 1 gólovým mankem 7:6 pro Bakov. Do druhého poločasu se chtělo nastoupit stejně dobře jako při první půlce ale bohužel už od začátu přestalo vše vycházet a domácí tým naše chyby dokázal proměnit kdy nám dokázal útéct o 4 branky. Bohužel v druhé  půlce útočnice opustilo střelecké štěstí a za druhých 30 minut dály pouze 5 gólů což bylo na výhru málo. I přes bojovný výkon bohužel ženy odjížděly z prvního zápasu s prohrou 15:11.

Další víkend naše ženy čekalo dvoukolo a to v Modřanech a v Blovicích. Modřany jsou pro nás velice známým soupeřem a tak jsme věděli co nás čeká, modřanské družstvo žen prošlo změnou a hrajou to mladé šikovné holčiny. Do zápasu jsme vstoupili z naší strany dobře, vycházelo nám to co jsme si řekli, ale i přes hru kterou jsme chtěli hrát jsme o poločas prohrávali 8:6. Toto skóre naznačovali velice dobře chytající brankařky na obou stranách. Do druhé půle jsme šli s tím, že jsme chtěli urvat naše štěstí na naši stranu, ale ani v obranné části ani v útočné části se nám vůbec nedařilo, soupěř nás přehrával svou hrou a tím bohužel po druhých 30. minutách svítilo skóre 19:13 pro Modřany.

Druhý den jsme zajížděli do Blovic. Blovice každý rok hrají skupinu o titul věděli jsme, že tento zápas pro nás bude těžký. Do prvního poločasu jsme vlétli jako každý zápas dobře a hráli jsme se soupeřem vyrovnanou hru a i díky tom svítilo skóre na tabuly 12:10 pro Blovice což za nás vůbec nebyl špatný výsledek. Za Blovice hraje několik holek které jsou každý rok vybírany do mezizemského utkání Čechy - Morava. Druhý poločas jsme chtěli odehrát lépe než v Modřanech a i to se nám do 20. minuty dařilo kdy jsme dokázali stáhnout soupeře na 1 gólový rozdíl, ale i přes veškerou snahu šla vidět větší zkušenost a taky fyzická zdatnost na straně soupeřek a ty také dokázali dohrát výsledek na 20:15 pro Blovice.

V dalším zápase nás čekal poprvné na domácí půdě neoblíbený soupeř KNH Litvínov. Pro nás je to velice známý soupeř, každý rok se s nimi setkáváme ve skupině o udržení. Začátek zápasu pro nás již nebyl dobrý, od začátku jsme za Litvínovem pokulhávali jak v obraně tak také v útoku proto také první poločas skočnil 4:10 pro Litvínov. O poločase jsme dostali rady od našich trenérů, které jsme chtěli začít plnit. Naše obrana i s brankařkou na nějakou dobu v prvním poločase dokázala uzavřít bránu pro Litvínovské útočnice a našemu útoku se začalo dařit střelecky a dokázali jsme tak soupeře stáhnout na rozdíl 3 branek. Bohužel  poté už se projevila únava a také střelecká smůla na naší straně a Litvínov dokázal si skóre pohlídat a tak zápas skončil 8:15 pro Litvínov.  V tomto zápase je potřeba vyzdvihnout brankařku Terezu Huňadyovou za její skvélý výkon ve druhém poločase kdy dostala pouze 5 branek za 30 minut.

Další zápas doma nás čekal úřadující mistr z Dobrušky. Od začátku jsme věděli že toto utkání pro nás bude velice těžké a tento tým by pro nás papírově měl být nejtěžší. V tomto zápase jsme ukázali bojovnost, dostávali jsme se do šancí které jsme dokázali proměnit a také jsme dokázali několik šancí soupeři zabránit i přes bojovný výkon zápas skončíl vítězstvím Dobrušky 13:29.

Poslední  dva zápasy nás čekali znovu s Bakovem a Litvínovem. Bohužel ani tyto zápasy nám nevyšly podle našicch představ a první zápas skončil 15:21 pro Bakov a druhý zápas 17:9 pro Litvínov.

Ženy čekají ještě tři zápasy v podzimní části a dva zápasy v utkání  nástavby. Ženám držíme palce a doufáme že jarní sezóna jim vyjde tak jako minulý rok.