7. kolo, Ne 9.10.2022 00:00

1.liga ženy19
TJ Avia Čakovice22

Podzimní část sezóny našich mužů

Podzimní část druhé nejvyšší soutěže mužů začala a samozřejmě také s účastní našich můžu. Muži po 6 zápasech mají 2 výhry a tato sezóna pro ně začala lépe než minulý rok.

Na první zápas se mužský tým vydal do Bakova n. Jizerou. V tomto utkání jsme mohli vidět vyrovnaný zápas který přinesl dohromady 39 branek. Po poločase vedlo domácí družstvo o jednu branku a naši muži dokázali zápas otočit na svojí stranu. Díky výborné obraně, která naše muže několikrát podržela v dost kritických situacích, útok dokázal vzít zápas za otěže a otičil zápas na svoji stranu. Po druhé půlce na tabuli svítilo 19:20 a hned první zápas soutěže dokázali muži urvat první body.

Druhý zápas se odehrál na domácí půdě  proti známému soupeři ze Žatce. Žatec má velice zkušené hráče ale také hráče z dorostenecké kategorie. Po celý zápas jsme mohli vidět vyrovnanou hru, kdy nám hosté ze Žatce odskočili od 2 branky a to už si také  do konce zápasu dokázal pohlídat. Na konci zápasu na tabuli svítilo skóre 21:22 pro Žatec.

Jako další soupeř nás první tým z mnoha v Plzeňském kraji a to Plzeň - Litice. První poločas se odehrál vyrovnanou hrou kdy po poločase hosté vedli o dvě branky a to 14:16. Bohužel v druhém poločase naši útočnicí nemohli prolomit branku soupeře a obraně se nedařilo ustát některé kritické  situace. I přes tento vývoj muži dokázali zabojovat a konečné skóre bylo 26:30 pro Litice.

Z Plzeňského kraje jsme mohli hned další zápas přivítat Plzeň - Újezd. Plzeň - Újezd má ve svém týmu mnoho šikovných hráčů a také mistry národní házené takže se dalo čekat že toto utkání bude velice těžké. První poločas se vyvíjel dobře i z naší strany, dařilo se střelecky ale i  přes veškerou snahu naší obrany a brankáře jsme nedokázali ustát tlak plzeňského útoku a tak v první půli svítilo na tabuli skóre 14:16 pro hosty. Druhá půle nám už bohužel nevycházela podle našich představit a už jsme nedokázali zkušenějšího soupeře přehrát tudíž zápas skončil 26:30 pro hosty.

Předposlední zápas se odehrál na domácím hřišti pro Řevnicím. I Řevnice jsou pro nás známým soupeřem hlavně díky dorostenecké kategorii kde jsme se s Řevnicemi vždy potkávali na vrcholových soutěžích. Řevnice jsou nováčkem letošní 2. ligy můžu. Celý tento zápas se vyvíjel podle toho jak jsme se řekli a dokázali jsme si nastavené tempo udržet až do konce utkání. Konečné skóre tak bylo 26:22 pro domácí. Tudíž naši muži vybojovali další dva body.

Minulý víkend jsme odehráli v nedalekém Litvínově. V Litvínově se nám od začátku dařilo a do druhého poločasu jsme šli s 2 brankovým rozdílem. Bohužel druhé poločasy jsou u nás problém skoro v každém zápase ale i tak jsme se snažili ty body urvat. Bohužel i přes naše snažení jsme měli problém se zakončením i díky faulům které na nás byli ale bohužel byli posouzeny jinak než to vypadalo. I přes bojovnost na konci utkání bylo skóre 30:28 pro Litvínov.

Naše může ještě čeká 5 utkání na podzim a tak jim přejeme aby přivezli další body.

Mužům ke 4 bodům gratulujeme a přejem mnoho štěstí do dalších zápasů.