KNH Chomutov
KNH Chomutov

5. kolo, So 18.05 08:30

Baník Most NH B21
KNH Chomutov25

KNH Chomutov B

5. kolo, So 18.05 08:30

KNH Chomutov24
KNH Chomutov B16

Baník Most NH B

4. kolo, So 27.04 13:00

KNH Chomutov17
Baník Most NH B18

KNH Chomutov B

4. kolo, So 27.04 13:00

KNH Chomutov25
KNH Chomutov B20

Baník Most NH B

3. kolo, So 27.10 12:00

KNH Chomutov16
Baník Most NH B13

KNH Chomutov B

3. kolo, So 27.10 12:00

KNH Chomutov14
KNH Chomutov B10

KNH Chomutov B

2. kolo, So 06.10 20:00

KNH Chomutov22
KNH Chomutov B28

KNH Chomutov

2. kolo, So 06.10 20:00

Baník Most NH B20
KNH Chomutov17

Baník Most NH B

1. kolo, Ne 09.09 21:00

KNH Chomutov15
Baník Most NH B15

KNH Chomutov B

1. kolo, Ne 09.09 21:00

KNH Chomutov18
KNH Chomutov B22

Střípky ze zimní části sezóny 2018/2019

Střípky ze zimní části sezóny 2018/2019

Sotva skončila podzimní část sezóny 2018/2019, naskočily všechny oddílové složky do zimní přípravy. Posíleni hřejivým pohledem do průběžných tabulek aktuálního ročníku, tj. starší žáci, ženy a muži na 1. místech svých soutěží, zahodili hoši a dívky balony a vrhli se do né tolik oblíbené části ročníku, kde se piluje především fyzická příprava a mentální připravenost. Všechny věkové kategorie měly však během přípravy naplánovány také přípravné zápasy a turnaje, jimiž nyní zpětně po jednotlivých kategoriích zalistujeme.

Přípravka

Naši nejmenší házenkáři se zúčastnili v přípravě zatím 3 turnajů. V listopadu zavítali naše „ŽÍŽALKY“ do Žatce, kde se umístili na výborném 2.místě, kdy nad jejich síly byli jen domácí borci, z nichž již několik hraje o soutěž výše za mladší žáky. V prosinci ve sportovní hale v Málkově jsme zvítězili před kamarády z Louky a Mostu. Jako host, který všem dětem předával ceny byl na tomto turnaji sám Mikuláš. Další turnaj byl po novém roce v krásné sportovní hale v Mostě, kde děti opět bodovaly 2. místem. Trenérky Lucka s Alčou si pochvalovaly chuť s jakou děti přistupují k tréninku a hře samotné, i když je to samozřejmě někdy spíše roztomilý boj.

 

Starší žáci a dorostenci

Již před startem zimní přípravy vedení avizovalo, že zimu komplet obětuje přípravě pro jarní část soutěže, a tak kromě dřiny v tělocvičny jsme hochům ordinovali účast na Zimním halovém poháru, kde jsme nechali hrát mladší část družstva a zvali si hosty ze středočeské oblasti v podobě družstev Bakova, resp. Řevnic. V prosinci k nám zavítali bakovští, kteří ukázali svou sílu, když „spláchli“ soupeře ze Žatce o 6 branek 23:17. V utkání s našimi chlapci se zrodila divoká přestřelka s konečnou remízou 33:33.

Druhý turnaj jsme opět pořádali my, tentokráte ve sportovní hale v Litvínově. Turnaj svou účastí obohatili ještě navíc hoši z Řevnic. Hochy z Řevnic a překvapivě snadno i borce z Bakova jsme přehráli, kdy především první poločas s Bakovem poměrem 11:3 nečekal ani ten největší optimista. Bohužel zde došlo ke zranění Dády Žorny, a tím byla prakticky vyloučena jeho účast na dalším turnaji.

Rozehráni těmito výkony jsme se těšili na Finálový turnaj jihomoravské oblasti hraného v Jihlavě. Dáda s námi sice odcestoval, ale jen v roli diváka. I přes oslabení na postu střelce a brankáře Ríši Kříže, jsme se zdravě těšili na naše soupeře. Se všemi soupeři jsme si poradili na výbornou. Jediným družstvem, které nám vzdorovalo byli kluci ze Staré Vsi nad Ondřejnicí, kteří stejně jako my, přijeli bojovat mimooblastně. Zde jsme se rozešli remízou a zakončili tak turnaj celkovým vítězstvím. Nutno ale druhým dechem říci, že nás v rámci přípravy posílil Martin Najmon v útoku a Petr Šimek, oba prvním rokem dorostenci. Petr však na pro něj velmi nezvyklém postu brankáře, kde stál v soutěžních utkáních poprvé v životě.

V další přípravě hráli již starší žáci pod hlavičkou dorostenců v Mostě základní kolo Zimní ligy mládeže, kde odehráli vyrovnané souboje se stejně starými kluky z Litvínova a Mostu. Do čtvrtfinále soutěže jsme postoupili ze 2.místa.

Ve čtvrtfinále soutěže jsme se snažili hrát na maximální výkon, za což jsme byli odměněni celkovým 4.místem, přičemž jsme se stále nemohli opřít o zdravotně indisponovaného brankáře Ríšu Kříže, kterého skvěle zastoupil Lukáš Potůček. Výhra s Plzní-Litice, remízy s Mostem a Přešticemi a 2 prohry ve vyrovnaných utkáních s Litvínovem a Plzní-Újezdem byly výborným završením herní části přípravy.

Nyní budou kluci dopilovávat opět hru na obou stranách brankovišť a hlavně doléčovat zdravotní neduhy, které nás během zimní přípravy bohužel potkaly.

 

Dorostenky

Holky, respektive jejich trenéři Lukáš s Patrikem, založili přípravu na prohlubování herních dovedností, a to především práci s balonem, jelikož to i z vyjádření samotných hráček někdy vypadalo více než na národní házenou na přenášenou s míčem. Holky ale na trénincích dřely a přípravu si zpestřily několika přípravnými utkáními s Loukou. Uvidíme, jak se to promítne do jarní části sezóny. Řada hráček si kromě svých tréninkových jednotek přidává tréninky pod trenérem Láďou, který holky zapojuje i do kategorie žen.

 

Ženy

Tréninky žen byly až do ledna plně v režii fyzické přípravy. Občas tedy i ženy balon viděly. V prosinci si ženy pozvaly k dvojutkání děvčata z Bakova, kterým však ve velmi oslabené sestavě jednoznačně podlehly. Utkání však ukázala v plné nahotě nedostatky, které trenér Láďa potřeboval viděl, že jich však bude tolik, netušil ani náhodou. Baby však v zimě poctivě polykaly tréninkové dávky, a tak uvidíme, kam se herně posunou. Poslední zimní herní přípravou byl dnešní turnaj v Mostě, kde se baby v konkurenci družstev Mostu, Modřan, Nezvěstic a Čakovic soupeřek nezalekly a obsadily výborné 2.místo. V této konkurenci prohrály jen s Modřany.

 

Muži

Muži svou přípravu zahájili účastí v Základním kole Českého poháru hraném v Žatci. V nejmladší možné sestavě bojovali s druholigovými celky a rozhodně se svými výkony neztratili. Získali skalp druholigového Žatce, Tymákova a vedoucího družstva středočeské oblasti Modřan. Postup do čtvrtfinále kluci ztratili až v posledním utkání, kdy už se projevila úzká sestava. Ze statistik je pěkné zmínit 2. a 3. nejlepšího střelce turnaje v podobě Lukáše Kučery a Zbyňka Žorny. Poté se muži uložili k zimnímu spánku.

Probuzení medvědů nastalo až z kraje února, a tak se projevila vánoční pauza plná řízků, salátů a cukroví. Z letargie hochy probudil až blížící se turnaj v Humpolci, kam každoročně v rámci zimní přípravy zajíždíme. Na tento turnaj jsme byli posíleni o brankáře Jakuba Rybáčka z Mostu a kluci s daleko těžší a zkušenější konkurencí bojovali ve výborných zápasech. Uspěli proti domácímu druholigovému Humpolci, Lázním Bělohrad a Jihlavě. Poraženi naopak odešli ze soubojů s Dobruškou, Drakenem Brno a výběrem SK Pohoří, tvořeným současnými a minulými reprezentanty. Se šesti body jsme v sedmičlenném osazenstvu turnaje vybojovali pěkné 4.místo. Opět jsme získali individuální ocenění v podobě nejlepšího útočníka turnaje, jímž byl vyhlášen Zbyněk Žorna a 2.nejlepším střelcem byl Lukáš Kučera.

Nyní se tréninky zaměříme na fyzickou přípravu a poslední akcí, které se před startem jarní části soutěže zúčastníme, bude tradiční zápolení na Cihle 6.4.2019.

 

Ke všem utkáním a turnajům jsme vyráželi za podpory Statutárního města Chomutova, Krajského úřadu Ústeckého kraje, MŠMT a společností SEA-Chomutov s.r.o. a STRIX Chomutov a.s. Děkujeme.

Galerie k aktualitě

Diskuze

Tabulka

1. KNH Chomutov 10 193:183 11
2. Baník Most NH B 10 210:201 11
3. KNH Chomutov B 10 207:226 8

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.
SEA - Chomutov, s.r.o. Chomutov Ústecký Kraj Pivovar Karásek a Stülpner Klenoty Provazník STRIX Chomutov Svaz NH Vyber Pohár.eu Pro-idea s.r.o.

TOPlist Počet návštěv: 7005
Posledních 30 dnů: 135 | Posledních 7 dnů: 26 | Poslední den: 2

© 2019 KNH Chomutov | Všechna práva vyhrazena | chomutovknh@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne